Recept – proteinové vafle z ovesných vloček

Vafle se staly součástí našich víkendů. Od chvíle, kdy jsme si pořídili vaflovač nám vznikla nová nedělní tradice a já si vždycky užívám vymýšlení nejrůznějších variací toho, čím vafle ozdobíme tentokrát. Recept je jednoduchý a k vykouzlení skvělé snídaně Vám postačí jen pár ingrediencí. Z uvedeného množství uděláte cca 20 menších kulatých vaflí, které Vás díky proteinu a vločkám zasytí na celé dopoledne.

Ingredience:

1 a 3/4 hrnku jemných ovesných vloček z Lidlu

1 odměrka proteinu (vanilkový/čokoládový)

1 balíček prášku do perníku

1 lžíce medu/kokosového cukru

2 lžíce rozpuštěného kokosového oleje

2 vejce vel. M

3/4 hrnku mléka

trocha skořice

Postup:

V mixéru na smoothie si nejprve rozemelu ovesné vločky na mouku, přidám cukr, skořici a prášek do perníku. Všechny suché ingredience společně promíchám a zhruba polovinu suché směsi přesypu do misky, aby se mi do nádoby vešly ostatní ingredience. Do nádoby na smoothie pak přidám vejce, kokosový olej a mléko. Vše společně rozmixuji a pak v misce smíchám těsto s odsypanou částí suchých ingrediencí. Vznikne hladké těsto s tužší konzistencí. Pokud máte velký mixér, je to o to jednodušší a nemusíte si samozřejmě část suché směsi odsypávat.

Těsto dělám hustější proto, aby se mi ve vaflovači nerozteklo do obdélníkového tvaru, ale zůstalo jen uprostřed, tím docílím kulatého tvaru vaflí. Do vaflovače vždy vložím lžíci a půl těsta na každou vafli a nechám dozlatova opéct. Těsto se díky kokosovému oleji nelepí a hotové vafle jdou krásně vyndat.

Zdobení:

Tuhle část si užívám nejvíc. V době, kdy se jednotlivé vafle opékají si připravuji posypky a ovoce s jogurtem. Do misek většinou dám bílý, nebo ochucený jogurt s nakrájeným banánem. Na plotýnku pak dám do hrnce zkaramelizovat sezónní ovoce jako například jablka, hrušky, švestky nebo borůvky s trochou vody a kokosovým cukrem. Na mírnem plamenu nechám ovoce prohřát a zkaramelizovat. Použít můžete také mražené ovocné zásoby.

Na vafle většinou připravím několik druhů posypků z nasekaných ořechů, mandlí nebo kokosových lupínků. Chybět nesmí ani ořechové máslo.

Dobrou chuť!

proteinové vafle

Nejste ještě naladění na podzim? Co takhle si přečíst Podzimní útulno?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.