VIENNA


  Víděň jsem vždycky měla spojenou jen s Vánočními trhy a tak jsem neměla velká očekávání a možná právě proto mě okouzlila a já si ji na sto procent zamilovala.

Tři dny ve Vídni jsme si užili na maximum a shodli jsme se, že se sem rozhodně musíme zase někdy vrátit. A i proto jsem sem chtěla sepsat pár tipů pro ty, co se do Vídně teprve chystají. 

  Celá Vídeň je propletená cyklostezkami, což přímo vybízí k tomu využít místní sharebikes a projet ji na kolech – je to podle mě nejlepší způsob jak město co nejvíc poznat. Na některých místech je super, že kolo necháte na jedné straně např. parku a na druhé straně si půjčíte další, takže se nemusíte zbytečně vracet a můžete využít svůj čas na maximum.

  Všechny hlavní památky jsou v centru Vídně a dá se k nim v pohodě dojít i pěšky, ale pokud máte málo času, určitě doporučuji kolo.

  Co určitě stojí za to vidět je St. Stephen’s Cathedral, to je taková klasika. My měli to štěstí, že jsme si všimli baru na střeše jednoho hotelu. A to byl první moment, kdy jsem si řekla že kašlu na strach nebo to že nás někam nepustí. Dali jsme si asi nejdražší drink v životě, ale stálo to za to! Lamee rooftop je kouzelné místo, ze kterého je krásně vidět osvětlená noční Vídeň, nádherná katedrála, ale třeba i osvětlená radnice, která je dokonalá a malinko mi připomínala Bradavice z HP.

  Kousek od radnice se nachází krásný park jménem Volksgarten, dále budova Rakouského parlamentu a nedaleko stojí například kostel Votivkirche, který taky stojí za to vidět.

  Všechny tyhle památky jsme stihli oběhnout během prvního večera a hned další den jsme se vydali k paláci v Schönbrunnu a to je taky nádhera. Kdo stejně jako já miluje zámecké zahrady, bludiště a schody tak tady si přijde na své.

  Poslední den jsme strávili v zábavním parku Prater a ačkoliv nejsme zrovna fanoušci atrakcí apod. chtěli jsme si zažít tu atmosféru. Nakonec jsme přece jen na jednu z atrakcí šli a to na Wiener Riesenrad – vyhlídkové kolo ze kterého je vidět celá Vídeň, takže super zážitek. Cestou k parku jsou ještě dvě insta místa a to Hundertwasserhaus a Kunstwasserhaus, která mě osobně moc nenadchla, i když z fotek to vypadalo opravdu krásně.

  Cesta do Vídně nám vlakem zabrala asi čtyři hodinky, takže na takový víkendový trip je to úplně ideální. Viděli jsme všechno co jsme chtěli, dali si dortík a horkou čokoládu v Aida cafe, která je přeslazená a celá růžová a spokojeně odjeli domů. Vídeň je jedno z míst, kam se chci určitě vrátit, tak snad se nám to brzy poštěstí.

Hope to see you soon, Vienna xxx

T.

Lamee Rooftop
Volksgarten
Rathaus
Schönbrunn Palace
Schönbrunn Palace
Prater
Wiener Riesenrad
Prater
Prater
Prater

Lamee Rooftop – St. Stephen’s Cathedral

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.