BARCELONA

  Už ani nevím, kde se v nás vzal ten nápad, že poletíme zrovna do Barcelony, každopádně koupili jsme letenky a naplánovali pět dní v tomhle krásným městě, o kterým se říká, že je to takový menší L.A. 

  Letenky jsme kupovali asi s dvouměsíčním předstihem u nízko-nákladovky  Ryanair a jednosměrná letenka nás vyšla okolo 1200,-.  Letěla jsem poprvé v životě a musím říct, že pilot mi to chtěl asi hodně zpříjemnit, protože nám ukázal nádherný Alpy a Dolomity a tak jsem celou dobu jen zírala z okna a byla totálně okouzlená. 

Na letiště El Prat jsme přiletěli někdy okolo osmé večer a do centra Barcelony jsme se dostali vlakem.  Večerní Barcelona je trochu děsivá a kouzelná zároveň. Líbí se mi to spojení potulných umělců, památek, pláží a palem a myslím, že na tomhle místě bych vydržela klidně celý měsíc a nepřestalo by mě to tu bavit. 

  První večer jsme vyrazili na La Barcelonetu a já za tmy poprvé smočila nohy v moři, cítila ve vzduchu sůl a to jsem ještě ani nevěděla jak moc si tohle město zamilujeme.

Ubytování jsme si našli přes web www.hotwire.com, který nám doporučil kamarád (díky Kubo!) a  je to super místo, kde se dají sehnat levně čtyř i pěti hvězdičkové hotely, takže pokud chcete za málo peněz hodně muziky, mrkněte určitě tam. My jsme ubytování sháněli dá se říct na poslední chvíli a tak ještě asi týden před odletem jsme nevěděli který  z hotelů vybereme. Nakonec jsme bydleli v hotelu Medinaceli, který se nachází jen pár minut chůze  od nejznámější pláže La Barceloneta a hned vedle něj je mini obchůdek a několik restaurací.

V průběhu těch pěti dní jsme navštívili klasiky jako je Arc de triomhp, Casa Batlló, Sagrada Familia, Park Güell, Parc de la Ciutadella večer jsme se zašli podívat k Magic Fountain, kde byly stovky lidí čekajících až spustí tu barevnou krásnou show.

La Sagrada Familia
Arc de Triomph
Arc de Triomph Barcelona
Ard de Triomph
Magic Fountain
Magic Fountain
Casa Batlló
Casa Battló
Parc Güell
Parc Güell

Celou dobu jsme využívali Share Donkey bikes a opět největší spokojenost. V pohodě jsme se na kolech dostali i k trochu vzdálenějším místům v Barceloně jako je Olympijský park, který je veřejně přístupný a celý jsme ho projeli na kolech a taky Camp Nou stadium, kde jsme si koupili lístky na prohlídku stadiónu a po asi dvouhodinové prohlídce  jsme se shodli, že bychom sem někdy určitě chtěli zajít na zápas. 

Donkey bikes

   Stihli jsme skoro všechno, co jsme měli v plánu, ale nějaký den dva navíc by se nám určitě hodil a navštívili bychom  i další místa jako třeba Montserrat a Tibidabo – alespoň máme o důvod víc se sem vrátit.

W hotel Barcelona
W hotel – La Barceloneta
Barcelona
Barcelona
La Barceloneta
Camp Nou
Camp Nou Stadium
Camp Nou
Camp Nou
Parc del Carmel
Parc del Carmel
Estrella  Damm
La Barceloneta

Pokud stejně jako my poletíte z Barcelony v brzkých ranních hodinách, je tu jedna malá nevýhoda – poslední vlak na letiště jede někdy před půlnocí a nám vycházel let akorát tak, že prvním ranním vlakem bychom ho nestihli (samozřejmě lze využít i jiný způsob dopravy jako třeba taxi, to jsme ale my nechtěli)  takže jsme jeli už večer někdy před půlnocí a přečkali jsme noc na letišti . 

Z Barcelony jsme pokračovali do slunné Budapěšti a na festival Sziget – ale o tom zase příště.

Všechna místa jsem vyznačila v mapce Barcelona.

T.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.