Tipy na cesty III. – Oblíbené aplikace na cesty

Dneska pro Vás mám připravený další díl tipů na cesty a společně se mrkneme na seznam aplikací, které na cestách nejčastěji používáme my.


1. Cesta 
– při cestování autem a procházkách městem využíváme nejčastěji aplikace Waze a Google maps – většinou střídáme obojí dle aktuální situace a trasy, kterou aplikace nabízí, každá z nich totiž má trochu jiné možnosti, takže záleží, co zrovna v dané chvíli potřebujeme.

  • Hlavní výhodou aplikace Waze je, že ukazuje aktuální informace přímo od řidičů, upozorní Vás tak například na probíhající silniční kontrolu, tvořící se kolonu, nebo Vám dá vědět, pokud v dané oblasti překročíte nejvyšší povolenou rychlost. Aplikace se snaží vybrat nejlepší cestu, ale párkrát se nám stalo, že nás vedla přes vesničky, kde nebyly silnice zrovna v dobrém stavu, takže je lepší nejdřív trasu trochu prozkoumat a pohrát si s nastavením. Aplikace taky nabízí, že pro Vás najde parkování v blízkosti Vašeho výchozího bodu, což je podle mě velká výhoda.
  • Google maps využíváme hlavně kvůli možnosti přepnutí na leteckou mapu, díky čemu se dokážeme v místě lépe orientovat a zároveň je to náš největší pomocník při orientaci v uličkách nových měst, kde se člověk může lehce ztratit.

2. Počasí – přiznám se, že jakmile jsme na cestách, sledujeme počasí celkem intenzivně a snažíme se mu přizpůsobit náš program, případně směr cesty. Jasně, pokud letíte do místa, kde má v následujících dnech intenzivně pršet, radši si aplikaci schovejte někam do co nejmenší složky v telefonu, ať se ušetříte zbytečných depresí a smutnění. Na cestování autem je ale super to, že se můžete kdykoliv sbalit a vyrazit zase dál. Zároveň se prosím na předpověď počasí moc neupínejte a berte všechno spíš orientačně. Mockrát se nám stalo, že z původně slunečného dne byl upršený a naopak. Aplikace, které využíváme ke sledování předpovědi počasí jsou:

  • Yr – na téhle aplikaci asi není nic speciálního, ale my jsme jí zkrátka jednou objevili a už s námi zůstala, jeden čas mi přišla stoprocentně spolehlivá, ale během naší letní dovolené se párkrát spletla, takže jak říkám lepší je neupínat se na předpověď až moc.
  • iRadar – nás většinou nezklame. Jakmile vidíme na nebi nějaké šedé mráčky, hned koukáme jak velká přeháňka nás čeká

3. Restaurace, památky, tipy – všechny destinace, kam se chystáme si předem hledám na instagramu a jednotlivé body si ukládám, pak si hledám informace na googlu, čerpám z různých článků co mi po zadání destinace vyskočí a nebo z vlogů na youtube, kde zadám například Porto vlog a mrknu na tipy od lidí, co už město navštívili. Jediná aplikace, kterou pak využívám reálně při cestách a kam si všechna tahle místa ukládám je

  • City maps 2 Go – chvilku trvá, než se v aplikaci vyznáte, jakmile jí al,e dáte šanci, stane se z ní velký pomocník. Po zadání lokality se Vám v záložce Top places ukážou nejznámější památky, restaurace nebo například ubytování. Všechna místa, která budete chtít navštívit si pak vyznačíte přímo do mapky a jakmile jste v daném místě, stačí kliknout na hvězdičku a dát navigaci a aplikace Vás dovede až na místo. 

4. Spaní v autě – milujeme tu volnost, kterou spaní v autě nabízí a neradi si někde rezervujeme dopředu místo, abychom byli omezení dodržováním předem stanovených termínů, nebo vše pak složitě domlouvali. Když se nám stane, že je kemp plný, nebo jednoduše chceme spát někde venku, spoléháme se na aplikaci:

  • Park4Night – v téhle aplikaci najdete zase tipy přímo od lidí, kteří mají s parkovištěm nějakou zkušenost, případně můžete i sami doplnit a přidat nějakou informaci a to mi přijde skvělý.

Pokud i Vy máte nějakou oblíbenou aplikaci, budu moc ráda, když se o ní podělíte v komentářích 🙂

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.