Malý hrdina


   Někdy koncem července loňského roku se naše rodinka rozrostla o další přírůstek a k našemu dronímu mazlíkovi se přidal malý drobek GoPro Hero 2018. Akční kameru jsem chtěla už strašně dlouho, přišlo mi skvělé, že s něčím, co se Vám vejde do kapsy můžete natočit svoje zážitky z cest a mít tak navždycky památku na radovánky v moři, cestování na kole, objevování nejrůznějších zákoutí známých měst a nebo si třeba můžete nahrát koncert svého nejmilejšího interpreta.

  Už jako malá jsem si přála, aby moje oči mohly nahrávat a já si pak mohla některé situace přehrávat znova a znova. Když jsem Tomovi řekla, že bych si chtěla na dovolenou drobka pořídit, začal hledat, porovnávat, shlédnul několik videí a nakonec nám vyšlo cenově a kvalitou nejlépe maličké GoPro Hero 2018, které už se dnes v obchodech nedá sehnat, ale určitě mají ještě něco v podobné kategorii, nejblíže mu je GoPro Hero 5. V té době nás vyšlo okolo pěti tisíc, ale tím, že jsme nevěděli jak nám bude vyhovovat, jestli ho budeme využívat nebo nás třeba po chvilce omrzí, tak jsme nechtěli investovat víc peněz. Na první kameru to bylo super, máme spoustu krásných vzpomínek. Jednou z nejlepších funkcí na malém hrdinovi je podle mě to, že si natočíte video a můžete si z něj vystřihnout fotku. Jakmile jsme to zjistili, už jsme jen natáčeli a pak si případně fotku vystřihli. Vzniklo takhle hned několik fotek, které najdete u mě na instagramu nebo i tady na blogu. GoPro s námi procestovalo Barcelonu, Budapešť, Rakousko, Slovinsko, Itálii a Porto a nedávno jsem ho vzala s sebou i do Vídně, kde jsem z našeho výletu natočila krátký vlog.

  Vlog byl totiž celkem super v telefonu, ale jakmile jsme ho přehráli na počítači nebo na větší televizi, bylo poznat, že obraz není úplně tak perfektně stabilizovaný jako u nejnovějšího modelu, ale pořád to vypadalo mnohem lépe než videa natáčená telefonem. A tak jsme se rozhodli našeho drobka poslat do světa dělat radost někomu dalšímu a pořídili si nejnovější model GoPro Hero 7 black. Páni, člověk by si řekl, že v tom nemůže být až takový rozdíl, ale věřte tomu, že je! Opravdu se vyplatí do kamerky investovat, co si budeme povídat, většina z nás – ženského zastoupení se ve všech těch parametrech ztrácí a tak je ideální mít při výběru k sobě někoho, kdo se v tom alespoň trochu orientuje. Gopro Hero 7 black,  nahrává videa ve 4k a stabilizace obrazu je neuvěřitelná, takže třeba při běhu nebo jízdě na kole to vypadá, jako záběry z filmu. A ty barvy? Vytáhne mnohem víc barev z okolí a záběr je pestrý a úžasně ostrý. Oproti našemu staršímu hrdinovi má tenhle drobek navíc funkci, díky které můžete vysílat livestream přímo skrz něj a stejně jako u předchozího si můžete fotky nebo videa stáhnout hned do mobilu, ovládat GoPro hlasem a v klidu s ním skočit do moře, nebo bazénu, protože je vodotěsné. 

  Pokud ještě stále váháte nad pořízením skvělého parťáka na cesty, ode mě se dočkáte jen a jen doporučení. Strašně ráda se teď koukám na záběry, kdy jsem poprvé letěla letadlem, koupala se v moři, procházela se po nádherné Secedě, nebo koukala na oceán v Portugalsku. Tyhle vzpomínky jsou k nezaplacení. Už se nemůžu dočkat, až nového mrňouska vezmeme s sebou na cesty.

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.