PODZIMNÍ EDICE: Zažeň chmury, aneb jak se nemračit, i když je venku zamračeno

Známe to všichni, venku se stmívá, fouká vítr a nám se nic moc nechce. Jako by se životem, který pomalu ale jistě mizí ze všech těch zelených lístečků na stromech, mizela i veškerá naše energie. Nechce se nám cvičit, vařit, chodit ven a tak vůbec. Nejraději bychom se všichni zazimovali jako medvědi a zůstali v pelechu. Jenže to nejde, alespoň ne v tom dnešním uspěchaném světě, kdy se všichni oháníme, abychom se měli dobře. No takhle, ono by to asi i šlo zůstat celou zimu v posteli, ale myslíte si, že by Vám to pomohlo a že by Vám bylo líp? Podle mě stopro ne. Ono totiž, když těm chmurům podlehnete, zalíbí se jim u Vás a mají čím dál tím větší sílu na to, aby Vás mohly ovlivňovat a vy tak propadáte větší a větší podzimní „depresi“ A tak jsem si říkala, že bych Vám mohla dát pár tipů na to, jak proti nim bojovat. 


Mindset is everything.

Nastavit svojí mysl na tu správnou vlnu není snadný, ale! V rámci toho, abych se přestala zabývat maličkostmi, které mi vadí jsem se začala soustředit na všechno to, co je správně. Začala jsem používat aplikaci Morning! Tahle aplikace má na každý den připravený citát a taky tři kolonky vděčnosti, kam si ráno zapíšete, za co jste vděční, co by udělalo dnešní den ještě lepším a denní afirmaci. Večer si pak vždycky shrnu, co se mi povedlo a co bych mohla příště udělat líp. K tomu Vám poslouží i jakákoliv jiná aplikace, nebo sešítek a tužka.


Plánujte a udělejte si harmonogram

easy peasy je tenhle tip, ale vážně funguje, já si svoje plány musím držet na více místech, jinak bych byla typický prokrastinátor, který hledá, co všechno by mohl dělat kolem. Skvělý je si i všechny aktivity časově rozvrhnout a určit si priority, aby se nestalo, že se rozmýšlíte, čemu se věnovat jako první.


Útulno

zkrátka udělejte si to doma hezký, já například vůbec nejsem ten typ, co by si doma zdobil okna a těšil se na další událost v roce jen aby mohl vytáhnout jednu z krabic a zrovna třeba tu s nápisem Podzim, kde by bylo tisíc různých ozdob, samolepek na okna a dalších „nezbytností“, ale mám ráda útulno, hezkou vůni do bytu, vosky od Yankee Candle, podzimní kytky, polštářky, huňatý deky a svetry a konkrétně na podzim tradičně dostávám od Toma dýni, kterou pak vždycky když už není úplně fresh vydlabeme a na halloween v ní zapálíme svíčku.


Udělejte si radost

Kupte si nějaký podzimní kousek, který budete moct nosit na podzim často. Pro mě jsou to třeba svetry, kabáty, hodinky nebo župan. Pořiďte si něco, co Vám ten Váš podzim čas vždycky zlepší a díky čemu se budete těšit na další den.


Jděte ven

kavárny mají teď na podzim snad ještě větší kouzlo, než jindy a tak utečte před špatným počasím zrovna sem, ať už sami, nebo s přáteli, udělejte si hezké odpoledne, dejte si kafe, čaj,  vezměte si diář a plánujte si následující aktivity, pište si poznámky, nebo si čtěte nějakou motivační knížku. Alespoň mě tohle vždycky zaručeně nabije pozitivní energii a mám vždycky nejvíc nápadů. Přesně takhle totiž vznikají náměty na články a hrubá struktura toho, o čem Vám sem chci psát.


Pusťte si televizi

vím, že tenhle tip moc nenasvědčuje tomu, že bychom neměli být v pelechu nebo na gauči, ale víte co? Večer je to povolený! V poslední době jsme s Tomem propadli Netflixu a milujeme Stranger things, asi jako skoro všichni. Tak si i vy udělejte večer čaj a pusťte oblíbenej film, seriál, nebo třeba video s hořícím krbem, ono Vám pak totiž fakt bude tepleji a budete tak nějak víc klidní a zrelaxovaní.


Tak to je ono, jakmile se totiž naladíte na tuhle vlnu, tak se Vám najednou budou chtít dělat i ty ostatní věci. Když totiž začnete praktikovat vděčnost, uvědomíte si všechny maličkosti, na kterých opravdu záleží a bude Vám připadat jako ztráta času ležet někde v posteli a mít depresi v podstatě bez důvodu. Když si začnete věci plánovat zvýšíte si produktivitu a získáte tak čas i na sport, koníčky, čtení a ostatní věci, místo toho abyste před sebou valili ten balvan plný úkolu a říkali, že nemáte na nic čas. 


A pamatujte si, že i když se budete mračit společně s počasím, ono se stejně nezmění, jedině vy můžete změnit to, jestli se jím necháte ovlivnit nebo ne. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.