Oblíbené podcasty

Propadli jste kouzlu podcastů stejně jako já, nebo vůbec netušíte o čem je řeč a co na tom všichni vidí? Vybavujete si, že jste někdy koukali na video na youtube, kde někdo jen seděl před kamerou a povídal na nějaké téma? Tak podobně vypadá většina podcastů, akorát se nemusíte dívat na video a pouštíte si jen zvukovou stopu. Poslouchání podcastů je super hlavně na cestách. Já sama vlastně podcasty poslouchám jen venku, v autobuse, na cestě do kavárny, ve vlaku. Je to pro mě určitá forma odpočinku, inspirace motivace a vlastně i zábavy. Z toho důvodu jsem moje oblíbence rozřadila hned do několika kategorií. Některé podcasty poslouchám dokonce v angličtině v rámci tréninku a neuvěřitelně mě to nabíjí a baví. Tak si stáhněte aplikaci Podcasty, nebo Spotify a mrkněte na to se mnou.

Oddechovky

Čas kávičky – zapínám když si chci fakt odpočinout a nad ničím nepřemýšlet. Verča, která podcasty nahrává je prostě taková moje online kámoška, která mě rozesměje, má vždycky v rukávu vtipnou historku, kterou mě trumfne a já si pak uvědomím, že v tom všem vlastně nejsem sama.
https://www.instagram.com/verca_emca/

http://www.cas-kavicky.cz/

V oblacích – jeden z úplně prvních podcastů, který jsem začala poslouchat byl ten od Terezky Salte. Terezka, která je autorkou knihy Šlehačková oblaka a blogu TerezaInOslo, sdílí takové každodenní věci ze života a byznysu. I díky ní toužím jednou zažít tu pravou norskou atmosféru někde ve srubu.
https://www.instagram.com/terezainoslo/

http://www.terezainoslo.com/

TheGirlcast Podcast – Zuzka z blogu Suzifromtheblog žije v Budapešti, píše krásný články a teď navíc začala nahrávat svůj vlastní podcast a i když jsem ho dala k oddechovkám, podle mě by se dal v klídku zařadit i do kategorie motivační, protože v něm často nacházím nejrůznější životní moudra!
https://www.instagram.com/thegirlcastpodcast/

http://www.suzifromtheblog.com/

TEAden byS. – zajímají Vás novinky ze světa sociálních sítí a nejen těch? Tak si každý týden pusťte TEAden! Podcast nahrává Sandra z blogu Madeinprg a kromě toho, že Vás zahltí spoustou zajímavostí a novinek, má taky jeden z nejpříjemnějších hlasů, co znám. Většinu podcastů jsem zhltla během dvou dnů a nemůžu se dočkat dalšího pokračování.
https://instagram.com/madeinprg

http://www.madeinprg.com/

Motivační

The Ikonns – jsou pro mě obrovskou inspirací už několik let. Po shlédnutí všech jejich videí na youtube a pocitu absolutního souznění, co se životních hodnot týká, mě inspirují i v dalších oblastech, jako je online tvorba, vztahy, práce, cestování, byznys. Na podcasty v poslední době zvou hosty, se kterými probírají jejich životní cesty, postoje a cíle a nebo je tvoří formou párového Q&A, kdy jim jejich sledující zasílají nejrůznější otázky. Po poslechu tohohle podcastu mám vždycky motivaci level milion a mám pocit, že chci hned jít a tvořit! Zároveň je to pro mě forma tréninku angličtiny, kterou si chci do budoucna víc vypilovat.
https://www.instagram.com/mimiikonn/
https://www.instagram.com/alexikonn/

Mindset & Motivation Podcast – tenhle podcast tvoří Rob Dial, motivační řečník, který dokáže během pár minut trefně shrnout jedno téma v pár větách, motivovat Vás a dodat odvahu. Podcast je v angličtině a opravdu stojí za poslech!

DOLU/NAHORU – Janka Chudlíková si do podcastu zve zajímavé osobnosti a v rozhovoru se jich ptá na nejrůznější témata včetně toho, kdy si připadali v životě nejvíc dole a co je dostalo zpátky nahoru. Podcast má zatím jen šest epizod, ale věřte mi, že stojí za poslech.

O cestování

Přiznám se, že moc podcastů jen o cestování neposlouchám, většina zahraničních má třeba 500 epizod a mě přijde, že už vydávají podcasty za každou cenu jen aby něco vyšlo a moc mě to nikdy nenadchlo. Proto budu moc ráda, pokud máte v rukávu nějaký super cestovatelský podcast, když se o něj se mnou podělíte!

Vybrala jsem tedy něco z toho mála, co mě přimělo poslechnout si některé epizody až do konce

Travel Bible podcast – je podcast v češtině, narazila jsem na něj, díky rozhovoru s Kryštofem Paletou, který založil projekt Cestology a protože ho už dlouho sleduju na yt, rozhovor s ním mi přišel zajímavý. Sem tam si poslechnu i další epizody

The Travelers – podcast v angličtině, který mě jako jeden z mála baví. Najdete tu hned několik zajímavých rozhovorů s cestovateli, kteří na cestách překonávají nejrůznější nástrahy, překážky a často i sami sebe.

O prevenci a zdraví

Podle sebe – na závěr mám pro Vás tip na epizodu podcastu Podle sebe s názvem O prevenci a podnikání s Kateřinou Vackovou – Katka založila organizaci Loono, ta vytváří projekty zaměřené na prevenci rakoviny prsu a varlat #prsakoule , srdečních onemocnění #zijessrdcem a nově letos i kampaň s názvem #doledobry v rámci workshopů tak mladí lékaři a studenti lékařských fakult navštěvují firmy, školy, festivaly a další akce a vyškolili už desítky tisíc lidí. Jednotlivé kampaně můžete podpořit finančně, nebo koupí merche. Více informací najdete na stránkách https://www.loono.cz/

Sdílet:

4 Komentáře

 1. 20 srpna, 2019 / 11:18 am

  Perfektního článek plný inspirace 🤗

 2. TJ
  Autor
  20 srpna, 2019 / 2:39 pm

  Mockrát děkuju Zuzi! 🙂

 3. 4 září, 2019 / 8:39 pm

  Díky za nějaké nové tipy na podcasty, popravdě zas tolik mě jich zatím neoslovilo a někdy mi to příjde až moc přemotivované, tak uvidíme 🙂

 4. TJ
  Autor
  6 září, 2019 / 6:30 pm

  Ivanko, není vůbec zač 🙂 Do budoucna plánuju určitě napsat další tipy, protože si v pořád rozšiřuju svou Podcastovou knihovnu a už teď mám další oblíbence! 🙂 Je pravda, že spousta podcastů jede témata, která teď frčí takže to je hodně sebelásky, motivace a ekologie ze všech stran, až si člověk občas připadá, že nic z toho nezvládá tak jak by nejspíš měl.
  Pokud máš i ty tip na super podcast, budu moc ráda za doporučení.
  Krásný den, T.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.