Kavárny v Kodani

Juno the bakery

Juno the Bakery je na mém listu hned na prvním místě. Přestože je tahle malá pekárna kousek dál od hlavního centra Kodaně, za návštěvu rozhodně stojí. Popravdě už si neumím představit, že bych měla navštívit Kodaň bez koblížku z Juna. Na tuhle pekárnu jsem narazila u jedné slečny, která v Kodani žije a dělá recenze na místní pečivo. Většinou je před pekárnou delší fronta, která ale jenom potvrzuje, jak skvělé dobroty tu mají. Momentálně mají otevřený jen pultový prodej pečiva, filtrovanou kávu a malou venkovní zahrádku, kde si můžete sednout. Za zkoušku rozhodně stojí jejich plněné koblížky, které se mění dle sezóny. V létě například měli malinové, na podzim švestkové a teď na jaře svěží citrónové. Letos se mi povedlo vychytat období, kdy mají dánské pekárny na pultech tradiční Semlu (dánsky – fastelavnsbolle) – jedná se o rozkrojený koblížek plněný mandlovým a máslovým krémem. Semla mě překvapila svojí jemnou chutí, přiznám se, že jsem čekala mnohem výraznější chuť. Většina dánů se na tohle období v roce těší právě kvůli tomuhle tradičnímu pečivu. Pokud zrovna na pultu nenajdete nadýchané koblížky, nic nezkazíte ani svěžím citrónovým chlebíkem, nebo kardamonovou bulkou, která k Dánsku neodmyslitelně patří.

juno the bakery
juno the bakery

Andersen & Maillard

Andersen & Maillard je pekárna a pražírna kávy, která se nachází jen pár minut od pekárny Juno. Pokud jste milovníci dobré kávy a chcete si domů přivézt něco, co Vám ještě chvíli bude připomínat Kodaň, kupte si tady zrna na doma – na Dánské poměry není káva vůbec drahá a chutná skvěle. V Andersenu jsem vždycky narazila na neskutečně milou a usměvavou obsluhu a tak se z kavárny stalo další místo, kam se ráda vracím.

andersen&maillard
Andersen & Maillard

Andersen bakery

Dobrou pekárnu v Dánsku poznáte tak, že u ní kolem deváté hodiny dopoledne stojí dlouhá fronta. Dánové mají rádi pomalá rána a dobré pečivo, tak se zkuste naladit na jejich vlnu a alespoň jedno takové pomalé ráno si užít. V Andersen bakery mají zase úplně jiné, speciální druhy pečiva. Já ochutnala jejich typické kulaté pečivo s příchutí rebarbory. Vrchní část byla posypaná lehkým kyselým práškem, což v kombinaci se sladkým pečivem a jemným krémem chutnalo překvapivě harmonicky a vyváženě.

Andersen bakery

Wullf & Konstalli Food shop

Wullf & Konstalli Food shop – jestli si rádi dopřejete větší snídani nebo brunch, Wulff je pro tyhle příležitosti ideální volbou. V menu si zaškrtnete 5 – 7 mističek a poskládáte si tak sami výbornou snídani nejrůznějších chutí . V menu najdete například vajíčka, uzeného lososa, pečivo nebo třeba výborný crumble. Já naprosto miluju jejich mandlový croissant, ten bych mohla jíst každý den. V Kodani má Wulff hned několik poboček, tak mrkněte, která Vám bude nejblíž.

wulff&konstali
wulff&konstali
wulff&konstali

Coffee room

Coffe room je moje srdcovka, jedná se o malou kavárnu nedaleko Nyhavnu v centru Kodaně. Pokud hledáte spot na dobrou kávu a něco malého k zakousnutí, je to skvělá volba. Vedle kávy mají například malé sladké dezerty, které různě obměňují nebo v Dánsku oblíbené vejce natvrdo s máslem a pečivem.

coffee room

Všechny moje oblíbené kavárny, restaurace a místa, která mám v Kodani na wishlistu najdete tady: Dánsko mapka

Další tipy z Kodaně jsem pro Vás sepsala v článcích: Dánsko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.