JÓGA A CVIČENÍ DOMA – videa podle kterých ráda cvičím

Podle mě není vhodnější chvíle, kdy se věnovat sám sobě a začít s cvičením, než právě teď. Cvičení a jóga jsou skvělým pomocníkem nejen pro udržení fyzické kondice, ale hlavně pro psychickou pohodu. Zároveň vím, že se nic nemá tlačit na sílu a tak cvičte pocitově a netlačte se do přehnaných výkonů. Jít se například jednou týdně proběhnout, dvakrát za týden si dopřát jemnou jógu, nebo protažení je naprosto dostačující. Pokud k tomu zařadíte navíc ještě pár posilovacích cviků (stačí i 15 minut několikrát v průběhu týdne), vaše tělo se nastartuje a budete se cítit skvěle. V dnešním článku bych vám ráda doporučila pár viděí podle kterých cvičím úplně nejraději. Skvělé je, že jediné co potřebujete je podložka na cvičení. Cviky jsou jednoduché a ve většině případů jen s vlastní vahou. A jak se ke cvičení namotivovat? Mě většinou stačí pustit si video z gauče a chvíli se na něj dívat. Vidět cvičit někoho jiného mě donutí vstát, natáhnout legíny a vrhnout se na to! Motivovat se ale můžete i nějakou cvičební aplikací, kde uvidíte svůj posun. Já používám Sports tracker.

Jóga

Jógu beru jako čas, kdy jsem tu sama pro sebe. Je to pro mě forma meditace a úniku od každodenních chmurů, stejně tak jako běh – o něm jsem psala tady: 7 tipů pro začínající běžce. Pro navození atmosféry při józe je skvělé zapálit si doma pár svíček a do aromalampy, nebo difuzéru dát eukalyptový olej.

Protažení, cvičení doma

Pár minut na cvičení si najde během dne každý z nás. Já sama si záměrně vybírám kratší cvičební videa a zastávám ten názor, že je lepší hýbat se několikrát v průběhu týdne, než se jednou týdně zbourat náročným tréninkem a pak celý týden regenerovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.