Jak si (s)plnit sny

Už odmala jsem si vždycky říkávala, že nechci nikdy litovat jediné nevyužité příležitosti a mít pocit, že jsem se dostatečně nevěnovala tomu, co miluju. Splnit si všechny své sny a být tou nejlepší verzí sebe sama, to zní jako plán.

Pokud máte každý den na mysli něco, co Vám pokaždé probudí všechny ty motýlky v břiše a uvnitř šílíte jen při představě, že by se ten sen stal skutečností, je to něco, do čeho vložíte kus svého srdce a to se přece musí povést.

Samozřejmě, že mě čas od času přepadnou pochybnosti, nebo mi strach někdy nedovolí jít do všeho naplno, ale snažím se mít jasnou mysl a nenechat se jím ovlivnit. A tak jsem si pro Vás dneska nachystala pár tipů ohledně snů a jejich plnění, ohledně strachů a jejich překonávání a taky toho, že není nikdy pozdě jít svým cílům a životním snům naproti.

Přestaňte se tedy konečně bát!

Často je to právě strach, který nás nutí představovat si ty nejděsivější scénáře, nebo důvody, proč bychom se do dané věci neměli raději vůbec pouštět a tak si pořád dokola namlouváme, že ještě není ten správný čas, že nejsme dost dobří a že jsou tu lidé, kteří mají daleko víc štěstí, znalostí a zkušeností a my bychom to určitě nezvládli tak dobře, jako oni. A tak je pozorujeme, všechny ty, co si plní sny místo nás a obdivujeme je za jejich odvahu a snažíme sami sebe uklidnit myšlenkou, že jednou se do toho pustíme i my.

Pokud se někde v těchhle větách poznáváte, věřte mi, že v tom nejste sami a že stačí tyhle pochybnosti sám v sobě umlčet tím, že přestanete nad vším až moc přemýšlet a soustředit se na to, co Vám nejde a začnete svojí energii směřovat tím správným směrem.

Zkuste se po krůčcích věnovat tomu, co Vás naplňuje a u čeho si připadáte, jako by se čas na chvíli zastavil.

Dávejte si nejdřív menší cíle a překonávejte malé překážky. Takové, které Vás přiblíží k Vašemu snu zase o kus blíž a pomůžou Vám si víc věřit. Jděte svému strachu naproti, jedině tak ho můžete překonat. Zaměřte se na maličkosti, které děláte každý den. Často stačí udělat jen první krok a věřit v sebe.

Svěřte se

Udělat první krok, je často tím nejtěžším, zkuste se proto se svými úmysly nejprve svěřit někomu ve svém okolí. Občas Vám totiž Váš nejlepší přítel dokáže dodat odvahu, která Vám chybí a trochu Vás popostrčit, když sami ještě stále trochu váháte, nebo si nevěříte. Pečlivě zvažte komu svoje myšlenky a pocity svěříte a vyberte si někoho, komu můžete opravdu věřit a víte, že Vám nebude mazat med kolem pusy a ani Vás z vlastního strachu nebo přesvědčení nebude od Vašeho snu odrazovat. To že někomu svoje sny prozradíte Vás povzbudí k tomu abyste si za nimi šli a neodkládali je na vhodnější dobu.

Soustřeďte se hlavně na sebe

Čerpat inspiraci z okolí je skvělý a v dnešní době je spousta míst, kde ji získat. Mnohdy je ale mnohem lepší investovat čas sám do sebe, jít se projít a poslouchat všechny ty myšlenky uvnitř. Někde tam uvnitř, nikým neovlivnění totiž nejlíp sami víme, co máme dělat. Mě se často stávalo, že jsem té inspirace z okolního světa přijímala až moc a nezbylo mi místo pro moje vlastní myšlenky. Přestala jsem mít svoje kreativní chvilky a byla z toho všeho často smutná. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem si připustila, že trávit čas na pinterestu a instagramu je pro mě spíš na škodu. Začala jsem se mnohem víc soustředit na sebe. Jen tak se potulovat s blokem po kavárnách, chodit na procházky a na jógu. Hodně mi taky pomohlo vytvořit si v našem bytě svoje inspirativní pracovní místo, kde právě teď dávám dohromady tyhle řádky.

Pamatujte, že…

žádný sen není příliš velký, na to aby se Vám nemohl splnit.

A tak na sobě a svých snech pracujte, netlačte to na sílu, ale snažte se jen nesedět a nečekat, že Vám všechno spadne do klína. Vysněná letenka, ani úspěch v práci, nebo v čemkoliv, co děláte Vám totiž nepůjdou naproti a nejspíš je to dobře. Všechno to má pak mnohem větší sílu a kouzlo, když si to vybojujete sami za sebe a svoje sny si splníte jen s tím, co máte tady a teď. Buďte proto trpěliví a na svoji chvíli si počkejte, nesnažte se věci uspěchat.

Jedním z tipů, který opravdu funguje je myslet na věc, kterou si přejete a mít ji často na očích. Snažte se nastavit svojí mysl na tu správnou vlnu a představujte si, že jste dané věci už dosáhli, nebo brzo dosáhnete a věřte mi, že pokud tomu budete opravdu věřit, tak si ji do života doopravdy přitáhnete. Všechno je to o tom, jestli sami v sebe věříte a nepřemýšlíte nad tím vším, co by se mohlo pokazit, ale soustředíte se na to pozitivní. To co z Vás vyzařuje se k Vám potom zase vrací.

Věnujte se sami sobě a neporovnávejte se s ostatními

Když dva dělají to samé, není to to samé. Občas máme tendence srovnávat se s ostatními, klademe na sebe až příliš velké nároky a když je neumíme splnit, z radostí se stává stres a frustrace z toho, že nejsme dost dobří. Moje rada zní: Nechte všemu volný průběh a pokud Vám zkrátka něco nejde přirozeně a od srdce, tak to nedělejte. Nenuťte se do věcí, které Vám nejsou příjemné a dělejte jen to na co se cítíte a co Vám dělá radost.

Nebojte se dělat věci jinak, než ostatní

Buďte vděční za možnosti, jaké máte a za privilegium, že si svoje sny můžete plnit. Zkuste se na to podívat z té druhé stránky. Neřešte překážky, nebo čas, který daná věc zabere, ani jestli dojdete tam, kam chcete a za jak dlouho. Zkrátka se naučte vážit si toho, kde jste teď a užívejte si každý okamžik.

Cesta je cíl.

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.