LUSH LIFE

  Na produkty značky Lush jsem měla spadeno už pár měsíců a proto jsem využila narozeniny k tomu, abych ségře ulehčila vymýšlení dárku. Vybírala jsem pečlivě takové produkty, které mi budou sedět a nebudou vysušovat mojí už tak citlivou pokožku. Lush pochází z velké Británie a jednou z hlavních předností téhle značky je, že netestuje svojí kosmetiku na zvířatech. Líbí se mi, že se snaží omezit využívání obalů a dbají na to, aby jejich ručně vyráběné produkty byly čerstvé a měly co nejmenší dopad na okolní svět. Chtěla jsem počkat až vše několikrát vyzkouším, abych Vám mohla říct svoje dojmy a právě o nich bude dnešní článek.

Ceridwen’s Cauldron

  Byly doby, kdy jsem kvůli atopickému ekzému mohla na mytí používat jen kosmetické oleje od značky Eucerin a krémy od La Roche Posay. Teď se mi naštěstí jen sem tam vysuší nějaké místo a po namazání šupinky zmizí, takže si občas dovolím s kosmetikou trochu zaexperimentovat a sáhnout po něčem, co nemám vyzkoušené. Při výběru produktů z Lushe jsem ale měla jasno. Věděla jsem, že chci určitě něco olejového a tak mě hned na první pohled zaujal koupelový olej Ceridwen’s Cauldron. Vůni santalového dřeva naprosto miluju a překvapila mě výrazná složka levandule a kadidla. Z počátku mi připadala vůně až moc kořeněná a silná, ale jakmile jsem se po celém dni položila do toho mléčného zázraku, přestala jsem ji okamžitě vnímat a užívala jsem si jen to jak se kůže pod vodou v záplavě ovesného mléka a kakaového másla stává najednou hebká a vláčná. Nevím jak Vám, ale mě je vždycky líto celou bombu spotřebovat na jednu koupel, takže jsem po chvilce pytlíček vyndala a nechala si ho na další a další koupel. Lush mě tímhle produktem příjemně překvapil. Pokožka byla vyživená jako kdybych použila tělový krém a navíc ještě dlouho krásně voněla. Úžasný relax, už se nemůžu dočkat další koupele, za mě palec nahoru.

Honey i washed my hair

  Druhým produktem, který jsem už dlouho toužila vyzkoušet byl šampuk na vlasy. V rámci minimalizace plastových odpadů jsem se rozhodla vyzkoušet šampón v tuhé formě. Vybrala jsem Honey i washed my hair a od chvílle, co jsem ho použila poprvé už nemám tendenci vracet se ke klasickému tekutému šamponu. Věděla jsem, že to buď bude totální pecka nebo úplný propadák, protože podle recenzí, co jsem četla někomu vyhovuje a někdo ho přirovnával k obyčejnému mýdlu, které vlasy vysušuje a má jen hezkou vůni a tak jsem se hrozně těšila, až ho vyzkouším já a zjistím, jestli mi vyhovuje. První, co mě na šampuku odzbrojilo byla vůně, která je při mytí opravdu výrazná. Jakmile ale vlasy proschnou zanechává ve vlasech jen jemný nádech spojení karamelu, pomeranče a bergamotu. Manipulace s produktem při mytí je skvělá, vlasy jednoduše namočím a pak šampukem v ruce napěním a opláchnu. Odmala mám vlasy jemné a řídké a v poslední době mi navíc začaly i přes užívání vitamínů hodně padat. Byla jsem překvapená, že šampuk úplně změnil jejich texturu a na dotek i pohled jsou pevnější, lesklejší a vypadají zdravěji, než předtím. S klasickým šamponem jsem byla zvyklá mýt si vlasy téměř každý den, jinak se začaly mastit a druhý den už zkrátka neměly šťávu. S šampukem nemám potřebu si je mýt tak často a přesto nejsou vysušené a pořád vypadají k světu. Další velké plus pro mě je to, že s jeho používáním opadla moje potřeba použít kondicionér a vystačím si jen s olejíčky do konečků. Vlasy se po mytí dají krásně rozčesat a necuchají se.

Nevýhodou je, že šampuk musí někde oschnout než ho schovám do krabičky, jinak se přilepí a při vyndání zůstávají kousky v krabičce, takže si moc nedovedu představit cestování a naše každodenní přesuny z místa na místo, ale určitě ho v létě vezmou s sebou, abych to vyzkoušela.

  Pochopitelně se může stát, že někomu tyhle produkty zkrátka nesednou, to plně chápu. Každá jsme jiná, máme jiné vlasy, rituály, požadavky a někdy to všechno dohromady prostě nemusí fungovat. Ode mě Lush dostává velké plus a určitě neskončím jen u dvou produktů. Z šampuku se stal můj největší pomocník a cítím, že dává moje vlasy zase do pořádku.

 A co vy? Zkoušeli jste někdy šampuk od téhle nebo jiné značky? A jak Vám vyhovoval?

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.