Tipy na dárky

Už předloni jsem si řekla, že nechci podporovat nákupní šílenství, které panuje okolo Vánoc a kupovat rodině desítky dárků za tisíce. Většina lidí totiž v dnešní době už má všechno co potřebuje, přestože reklamní slogany tvrdí naprostý opak. A tak jsme si s dárky přestali lámat hlavu a koupili drobnosti pro radost. Popravdě jsem trochu tajně doufala, že letos přes Vánoce zůstanou obchody ještě zavřené a celé to každoroční šílenství se konat nebude. Bohužel i přes zavřené obchody mi přišlo, že je všude ohromné množství lidí a tak si myslím, že otevřením velkých obchodních center se to u nás v menším městě zase aspoň trochu vyprázdní. Dneska jsem si připravila tipy na vánoční dárky, které podle mě potěší každého a nebudete muset absolvovat hodiny ve frontách. Pokud souzníte s filozofií koupit/vyrobit pár maličkostí pro radost, je tenhle článek přesně pro Vás.

Krabice plná lásky

Sepište například 365 vzpomínek a důvodů proč danou osobu máte rádi, nakreslete společný obrázek, poskádejte a vytiskněte koláž ze společných fotek a přihoďte k tomu například oblíbenou čokoládu, nebo něco co Vám připomene společné chvíle. Veřte mi, že takový dárek vykouzlí každému úsmev od ucha k uchu.

zimní výbava

Huňaté pletené ponožky, krém na ruce, balzám na rty, čepice a rukavice se v zimních měsících hodí snad všem. Pokud jste šikovní a dokážete navíc některou ze zmíněných věcí sami vyrobit, získáte tím nejenom obdiv, ale taky bude mít Váš dárek pro obdarovaného mnohem větší hodnotu. V případě, že jste stejný patlal jako já, podpořte nějaké lokální značky a nakupte některou ze zmíněných věcí u nich.

Nové tradice

Vzpomínáte na poukaz na hodinku volné lásky, kterou Joey v Přátelích odbaroval svojí holku? Zkuste zapojit fantazii a vymyslete poukaz na společnou aktivitu. Tím nejcenějším, co můžete druhým věnovat je podle mě Váš čas. Dáte tak obdarovanému vědět, jak moc jsou pro Vás společné chvíle důležité, obzvlášť pokud si jich v průběhu roku nedokážete najít dostatek. Vytvořte si nové společné tradice, díky kterým budete co nejvíc spolu.

Kávu nebo čaj?

Podpořte svou oblíbenou kavárnu koupí výběrové kávy, nebo poukazem pro někoho blízkého na společný čas strávený v kavárně. Kavárny se konečně otevírají a tak bychom je měli ještě víc nakopnout a podpořit po náročných měsících strávených u výdejních okének.

Já letos podpořila Litoměřickou pražírnu Zoban a koupila jako dárek jejich výběrovou kávu. Jako skvělý dárek za sebe můžu doporučit taky Stojo znovupoužitelný skládací kelímek – nebo jakýkoliv jiný kelímek. Bude se hodit na všechny vánoční svařáky, punče a nebo třeba perníkové latte. Většina kaváren tyhle znovupoužitelné má v rámci své nabídky.

Dobrý skutek

I v rámci Vánoc se dají podpořit hezké projekty, kterými přispějete na dobrou věc. Za zmínku stojí například nezisková organizace Loono která svými workshopy podporuje prevenci vzniku různých onemocnění, např. rakoviny prsu a varlat v rámci kampaně #prsakoule, šíří povědomí o reprodukčním zdraví a prevenci vzniku pohlavních onemocnění v kampani #doledobry nebo prevenci onemocnění srdce #zijessrdcem. Loono plánuje další kampaň, tentokrát zaměřenou na duševní zdraví. Dárky, které mají smysl najdete na https://shop.loono.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.