Rakousko v zimě – ubytování v Zell am See, střediska, tipy

Před pár dny jsme se vrátili ze čtyřdenní lyžovačky v Rakousku a protože bych Vám chtěla dát pár tipů v oblasti Zell am See, rozhodla jsem se napsat sem zase pár řádků.


  Byli jsme ubytovaní v penzionu Praga, který se nachází jen kousíček od městečka Zell am See. Jedná se o komplex apartmánů s překrásnými balkonky a výhledy na Alpy.  A co je na tom všem úplně nejlepší?  O penzion se starají Janča s Martinem, tenhle skvělý pár z Čech, se kterým jsme se během pobytu seznámili Vám ráno udělá tu nejlepší snídani. V okolí najdete nespočet možností, kam si jet zalyžovat, večer můžete po celém dni relaxovat ve venkovních vyhřívaných bazénech nedaleko ubytování v TauernSpa Kaprun a potom si zajdete na bar v penzionu a dáte si pořádnou českou plzničku, seznámíte se s dalšími Čechy a vlastně si budete připadat tak trochu jako doma.

  Penzion Praga je podle mě navíc super tip pro ty z Vás, co nemluvíte třeba úplně plynně anglicky nebo německy. Komunikaci s hotelem vyřešíte ve svém rodném jazyce a pokud budete mít štěstí stejně jako my, obsluha v nejbližším obchodě bude z Česka, v restauraci na sjezdovce potkáte milou slečnu ze Slovenska a Chorvat u kterého si dáte večeři v centru Zell am See na Vás po chvilce začne mluvit lámanou češtinou. Všichni byli neuvěřitelně přátelští.

Pro víc informací o penzionu mrkněte sem 👉 http://www.pensionpraga.at/

  Hlavním programem našeho výletu bylo lyžování. Pohled na Alpy mě snad nikdy neomrzí a prohánět se po těch vrcholcích na lyžích bylo naprosto dokonalý. V lyžování jsem byla nováček a stála jsem na lyžích úplně poprvé. První dny jsme byli na Schmittenhöhe, kde jsme si několikrát vyšlápli mini kopeček, abych si vyzkoušela jaké to vůbec je stát na lyžích. Kluci se učili na snowboardu, takže jsme se občas docela nasmáli. Další dny jsme jezdili na Schmittenhöhe po modré sjezdovce a poslední den jsme vyrazili na ledovec Kitzsteinhorn. Určitě doporučuju se nejdřív mrknout na počasí a na provoz lanovek, podle mě je totiž lepší sem jet spíš až kolem poledne, protože pokud hustě sněží, nejsou hned po ránu v provozu všechny lanovky. Kvůli sněhové nadílce nám některé lanovky dokonce ani během dne nezprovoznili. Výhoda je, že denní skipass můžete využít jak na Kitzsteinhornu, tak i na Schmittenhöhe a Maiskogelu a mezi jednotlivými středisky přejíždět.

Skvělý relax a zážitek byla taky návštěva v Tauern Spa v Kaprunu. Tam jsme zavítali večer po celodenním lyžování a bylo to nejlepší rozhodnutí. V Tauern spa máte možnost využít Water world, nebo Sauna world a nebo rovnou obojí najednou. My jsme si chtěli jít hlavně zaplavat do venkovních vyhřívaných bazénů, různě jsme přebíhali ve sněhu, užili si vířivku, dobrou večeři a spoustu srandy.

👉 https://www.tauernspakaprun.com/cz

  Městečko Zell am See mělo v závoji všech těch Vánočních světel vážně kouzelnou atmosféru, už se nemůžu dočkat, až se sem vrátíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.