A co když jsi dost dobrá?

Sebedůvěra a vděčnost jsou podle mě základním stavebním kamenem k tomu, aby byl člověk v životě doopravdy šťastný. Když totiž věříte, že si svoje štěstí, lásku, práci a všechno kolem Vás zasloužíte a jste za ně vděční, bude kolem vás proudit pozitivní energie a změníte svůj pohled na svět. Pokud naopak budete věřit tomu, že nikdy nepotkáte tu pravou/toho pravého, nebo že nejste dost dobří, abyste dělali práci o které sníte, pravděpodobně se Vám nic z toho doopravdy nepodaří a pokud ano, nebudete umět naplno využít svůj potenciál a budete si připadat, že jste i tak selhali.

Koukni nahoru na hvězdy. Podívej se jak pro Tebe září.“ 

Znáte ten pocit, kdy potkáte někoho, z koho vyzařuje ta zvláštní energie a Vás najednou napadne, že se mu v životě daří všechno na co sáhne?

Není to o štěstí ani o tom, že by měl jiné podmínky než vy. Je to o nastavení mysli. O vnímání všeho, co nám do života přijde a nebo z něj odejde. O odpuštění lidem, kteří nám způsobili bolest. O odpuštění sám sobě, že nejsem vždycky perfektní. O snaze najít na všem tu světlou stránku a nepropadat pochybnostem pokaždé, když se něco nepovede. Věřte mi, že všechny cesty vedou tam, kam máte namířeno, pokud si dovolíte překonat svoje pochybnosti a vykročit dopředu.

Zbourejte všechny hranice a zdi, které jste sami v sobě postavili a hrdě si jděte za svým. Vzpoměňte si na všechny překážky, které se Vám v životě už podařilo překonat a soustřeďte se na svojí vnitřní sílu. Kdo jiný by ve Vás měl věřit, když ne Vy? Kolikrát v životě jste měli pocit, že se Vám bortí všechny Vaše vzdušné zámky a přesto jste to zvládli? Napříč všem neúspěchům a pádům. Zvládli jste to!

Není nic hezčího, než když člověk sám sobě věří.

Vděčnost a síla afirmací

Zkuste si jen na chvilku připustit, že můžete žít život po kterém toužíte. Že si ho zasloužíte a je Vám na dosah. Oddálí se pokaždé, když o sobě jen na chvilku zapochybujete. Představte si, že na cokoliv pomyslíte, to se Vám může splnit. Pokud tedy svoji mysl dál necháte se plácat v pochybnostech a nebudete si věřit, negativní energie kolem Vás poroste. Naopak pokud dokážete najít na svém dni věci, které Vám vykouzlily úsměv na tváři, pravděpodobně Vás ani negativní události nijak významně neovlivní. Když budete praktikovat vděčnost za věci, které už v životě máte, budete díky tomu pozitivněji nahlížet i na to, co vám do života přichází. Nově dosažených úspěchů a i každodenních maličkostí si najednou budete mnohem víc vážit.

Jsem vděčná, že můžu vstát z postele.“ 

Vím moc dobře, že není snadné se odprostit od předchozích zvyků a na první dobrou všechny pochybnosti zahnat. Skvělé ale je, že můžete svoji mysl tak trochu obalamutit a na proudění myšlenek sami pracovat. Už jste někdy slyšeli o kouzlu vděčnosti a afirmacích? Představte si, že hned jakmile ráno vstanete, tak si vybavíte nebo sepíšete seznam věcí, za které jste vděční. Zkuste svoje myšlenky tak trochu otočit a místo toho, že si ráno řeknete že se Vám nechce vstávat, pomyslete na to, jaké štěstí máte, že z postele vstát můžete. Na světě je totiž spousta lidí, kteří by za to dali cokoliv. Místo myšlenek na to, že nechcete jít do práce, nebo že už je zase pondělí si představte, že díky času strávenému v práci si můžete dovolit vycestovat, kupovat si nejrůznější dobroty a jezdit na výlety. Že díky tomu máte místo, kterému můžete říkat domov.

Zkuste si na svém ránu najít nějakou aktivitu na kterou se budete pokaždé těšit. Něco, díky čemu bude každý začátek nového dne tak trochu speciální. Ať už Vaše myšlenky povedou do kuchyně, nebo například na ranní protažení na podložce, zkuste si udělat každé ráno o něco příjemnější. Start dne je totiž mnohem důležitější, než si vůbec kdy uvědomujeme.

Není od věci si i v průběhu dne vědomě otáčet negativní myšlenky a obracet je ve svůj prospěch. Na druhou stranu se mi osvědčilo, že se nic nemá tlačit úplně na sílu. Občas je potřeba dát prostor i negativním emocím. V životě totiž přijdou chvíle, kdy si člověk opravdu přijde k ničemu a nedaří se mu myslet pozitivně ať se snaží jak se snaží.

Ženy si v průběhu měsíčního cyklu prochází nejrůznějšími fyziologickými i psychickými proměnami. V tomhle období je podle mě naprosto v pořádku nechat všemu volný průběh, poslechnout svoje tělo a dopřát mu odpočinek. Nezoufejte nad tím, že nejste vždycky stoprocentně pozitivní, kreativní a produktivní, ale vnímejte signály svého těla. Pokud máte myšlenky jen na zachumlaní do peřin, udělejte to. Někdy se i přes všechny snahy člověku prostě nedaří mít ze všech aktivit stejnou radost jako obvykle. Dopřejte si klid, ticho a odpočinek. Dovolte si na chvíli zvolnit. Zasloužíte si to.

Pokud by Vás ohledně cykličnosti zajímalo víc informací, doporučuji přečíst si knihu Cyklická žena.

Záleží jen na Vás

Každý z nás si už od dětství s sebou nosí batoh vzpomínek, emocí, zkušeností a možná i strachu. Jako děti jsme o tom malém batůžku skoro nevěděli. Z vesela jsme skákali do kaluží a měli pocit, že nám patří svět. V dospělosti jsme se naučili být mnohem opatrnější a nevrhat se do všeho po hlavě.

A tak jsme si za těch pár let do našeho batohu nasbírali pěknou řádku zkušeností, které nás ovlivňují každý den.

Znáte to jak ten batoh najednou ztěžkne jakmile chceme vystoupit ze stereotypu a překonat hranice svojí komfortní zóny? Hranice, které v nás vybudovaly předchozí zážitky a zkušenosti. Najednou slyšíme v hlavě tisíce hlasů, které nás nutí, abychom raději zůstali tam kde jsme. V bezpečí. Vždyť se vlastně nemáme vůbec špatně, tak proč riskovat.

Citát - sebedůvěra a vděčnost

Nekoukejte kolem sebe na to jak se se životem pere někdo jiný, nebo jak to někomu dalšímu jde všechno hezky pěkně od ruky. Věřte tomu, že každý z nás má nějaké mouchy a něco, co ho štve. O neúspěších ale dost často a dostatečně nemluvíme, protože se bojíme přiznat, že jsme sami sebe zklamali. Přitom neúspěchy a pády jsou největší životní učitelé a pokud v nás nakonec vzbudí sílu, o které jsme nevěděli, je to ta nejlepší věc, která se nám může přihodit.

Vykašlete se na to, co bude zítra nebo za minutu. Nečekejte na to až Vás někdo ubezpečí, že za to stojíte. Buďte sami sobě tím nejlepším přítelem a oporou a už nikdy o sobě nepochybujte.

Nezahazujte svoje nápady a inspiraci jenom protože si myslíte, že nejste dost dobří, nebo protože jste v minulosti v něčem selhali. Věřte v sebe a svojí sílu. Přihlaste se na vysněné pracovní místo, i když by pro Vás bylo neuvěřitelný, kdyby Vás opravdu vybrali. Otevřete si vysněný podnik a splňte si tak svůj dávný sen. Našetřete si na vysněnou dovolenou i když máte strach z létání. Odstěhujte se do vysněný země a dělejte všechny ty šílenosti, po kterých toužíte.

Tohle je totiž TEN VÁŠ ŽIVOT. A dost možná ho čekáním na správnou chvíli propásnete.

Nezáleží na tom, odkud pocházíte, nebo čím jste si prošli.

Záleží na tom, kam dojdete.

Další články o tom co mě motivuje a jak si plnit sny najdete tady: Motivace a myšlenky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.